top of page
  • Photo du rédacteurAEAUL

Lezet i natës


U mbusha me lot dhe hapa dritarën Ishte mesnatë por hëna mungonte Ajri ishte i ftohtë por shpirti digjte Ndalu e shkreta zemer a ke kufi Frymarrja dhëmb dhe le tym të zi Dielli i mëngjesit rrezaton  por lumturia është tharë Zogjtë këndojnë kur dheu më mbulon Në vend të jetës një lule mbi varrAnonyme

44 vues0 commentaire

Posts récents

Voir tout
bottom of page